2022. nov. 23. 14:16
2/8 anonim válasza:
A neveződ írd fel így:
x²+2x+1+6x+6
Nézd az első három tagot, majd az utolsó kettőt, észreveszel valamit?
3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Így már minden rendben.
2022. nov. 23. 14:43
4/8 anonim válasza:
Nincs ertelme annak ha a nevezot szeded szet. Vagy vegezd el a polinom osztast vagy a szamlalot alakitsd at hogy megegyezzen a nevezovel plusz egy maradek taggal
5/8 anonim válasza:
5
Van értelme a nevezőt átalakítani:
(x²+2x+1)/(x²+2x+1+6x+6)=(x+1)²/[(x+1)²+6(x+1)]=(x+1)/(x+1+6)=(x+1)/(x+7)
Kérdező, te is így oldottad meg?
6/8 A kérdező kommentje:
Pontosan így csináltam.A következő számomra hasonlóan problémás. Hasonlóan próbáltam eljárni, de nem megy. x2+3x+2/ x2+4x+3 ?
2022. nov. 23. 16:38
7/8 anonim válasza:
(x+a)*(x+b) = x^2 + (a+b)*x + a*b
számlálóra:
a+b = 3
a*b = 2
Innen megy?
8/8 A kérdező kommentje:
Igen, hálás köszönet.
2022. nov. 23. 19:03