Hogyan lehet egyszerűsíteni? x2+2x+1/x2+8x+7 A nevezővel van gondom.


2022. nov. 23. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál?
2022. nov. 23. 14:21
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A neveződ írd fel így:

x²+2x+1+6x+6

Nézd az első három tagot, majd az utolsó kettőt, észreveszel valamit?

2022. nov. 23. 14:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Így már minden rendben.
2022. nov. 23. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ertelme annak ha a nevezot szeded szet. Vagy vegezd el a polinom osztast vagy a szamlalot alakitsd at hogy megegyezzen a nevezovel plusz egy maradek taggal
2022. nov. 23. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

5

Van értelme a nevezőt átalakítani:

(x²+2x+1)/(x²+2x+1+6x+6)=(x+1)²/[(x+1)²+6(x+1)]=(x+1)/(x+1+6)=(x+1)/(x+7)

Kérdező, te is így oldottad meg?

2022. nov. 23. 15:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Pontosan így csináltam.A következő számomra hasonlóan problémás. Hasonlóan próbáltam eljárni, de nem megy. x2+3x+2/ x2+4x+3 ?
2022. nov. 23. 16:38
 7/8 anonim ***** válasza:

(x+a)*(x+b) = x^2 + (a+b)*x + a*b

számlálóra:

a+b = 3

a*b = 2

Innen megy?

2022. nov. 23. 19:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, hálás köszönet.
2022. nov. 23. 19:03