2022. nov. 21. 23:17
1/1 anonim válasza:
Mivel P=U*I, ezért I=P/U vagyis I=60W/(12V)=5A. Vagyis az izzón 5 amper erősségű áram halad át. W=P*t=60W*60*60s=216000J=216kJ.
Ugye az 1 óra az 60*60 másodperc, ezt kell összeszorozni a 60 W-tal, és mivel a watt az J/s, ezért ha ezt szekundummal szorozzuk Joule-ban kapjuk az energiát. De a watt az V*A is, és ezért, ha ezt osztjuk volttal, akkor amperben kapjuk az áramerősséget. Ez úgy jön ki, hogy V=J/C és az A=C/s és ha a kettőt összeszorozzuk, akkor a coulombok kiejtik egymást, és J/s jön ki, tehát stimmel.