Egy hősugárzót a 230V feszültségű hálózatra kapcsoltuk. Az áramerősség 8A. Mekkora a hősugárzó ellenállása?

Holnap után témazárót írok fizikából és ezt a feladatot nem értem az összefoglalásomból! Tudnátok segíteni? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Szép napot!

2021. nov. 20. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Elektromos ellenállásnak nevezzük az elektromos vezető két pontjára kapcsolt feszültség és a vezetőn áthaladó áram erősségének a hányadosaként értelmezett fizikai mennyiséget.


R=U/I=230/8=28.75ohm

2021. nov. 20. 15:53
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Uri képlettel egyszerű:

U

R I

I=U/R

R=U/I

U=R*I


Egymás felettieket elosztod, alsó kettőt összeszorzod.

2021. nov. 20. 20:40