Holnap után témazárót írok fizikából és ezt a feladatot nem értem az összefoglalásomból! Tudnátok segíteni? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Szép napot!2021. nov. 20. 15:49
1/2 anonim válasza:
Elektromos ellenállásnak nevezzük az elektromos vezető két pontjára kapcsolt feszültség és a vezetőn áthaladó áram erősségének a hányadosaként értelmezett fizikai mennyiséget.
R=U/I=230/8=28.75ohm
2/2 anonim válasza:
Uri képlettel egyszerű:
U
R I
I=U/R
R=U/I
U=R*I
Egymás felettieket elosztod, alsó kettőt összeszorzod.