Sorok összegének kiszámítása?


adott a 2/3+1/2+3/8+... sor.

Ezt szerintem vissza kéne írni általános alakba, de ez valahogy nem megy. Ránézek, és felvetem a kérdést, hogy Ez mi?


Ha valaki nem értené, hogy miről van szó, akkor mutatok egy példafeladatot:


[link]


Itt ugyanúgy sum alakba kéne visszaírni (szerintem), csak nem tudom hogyan. Ha az meglenne, már tudnék vele dolgozni.


2010. szept. 28. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél mértani sor, arra van képlet, viszont a Te példádban mi a szabály? Én nem látom.
2010. szept. 28. 21:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy én se látom benne a felírandó képletet. Azt tudni lehet könnyedén, hogy ennél a mértani sornál a q=3/4, de másra még nem jöttem rá.
2010. szept. 28. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó, de akkor ez elég, az első tag 2/3, a második 2/3*3/4, tehát a(n)=2/3*3/4^(n-1), mértani sorozat összegképlete, középiskolai tananyag, utána megnézed a határértékét a végtelenben.
2010. szept. 28. 23:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló írta, ez egy közönséges mértani sor, q = 3/4

A szükséges képleteket itt találod:


[link]

2010. szept. 28. 23:22