Ezt a feladatot hogyan kell kiszámolni? Valaki segítene?


Határozza meg, mekkora a háromfázisú aszinkron motor áramfelvétele, ha adatai a következőek:


névleges feszültsége: 3 x 400 V, névleges teljesítménye: 5,5 kW, névleges teljesítménytényező: 0,83 névleges hatásfok: 0,9


2022. nov. 4. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
És hol akadtál el? P=U*I*cos fi remélem még megyen.
2022. nov. 4. 10:03
 2/7 A kérdező kommentje:

1.73x400x0.9x0.83=516.9 a gyökön = 22.73 A

Ez jó vagy totális hülyeség?

2022. nov. 4. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Az...
2022. nov. 4. 10:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Azon kívül hogy leírnád hogy az tudnál esetleg segíteni?
2022. nov. 4. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:
P=U*I*cos fi -> I=P/(U*cos fi) ebből indulj ki. Nem fogom helyetted megoldani a házi feladatodat.
2022. nov. 4. 10:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy old meg, de ha írtál volna egy másik példát akkor máris látnám hogyan kell megoldani. Így nem lettem előrébb
2022. nov. 4. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:

#1

Ez háromfázisú motor és lehagytad a hatásfokot is.

„1.73x400x0.9x0.83=516.9 a gyökön = 22.73 A”

Ez így nem jó. 1,73·400·0,83·0,9, eddig jó lenne, ha még megszoroznád az árammal és kiegészítenéd a teljesítménnyel: 1,73·400·0,83·0,9·I=5500. Ebből kell kifejezni az áramot. Sokkal jobb lenne, ha először betűkkel írnád fel:

A háromfázisú motor tengelyen leadott teljesítménye: P=√3·U·I·cosφ·η

Ebből a motor áramfelvétele: I=P/(√3·U·cosφ·η)

Ebbe helyettesítsd be az adatokat.

2022. nov. 4. 12:35