Légyszi ne nevessetek ki,hogy tudnám kiszámolni ezt a feladatot? 15 munkás 12 nap alatt végzi el a munkát,akkor 6 munkás hany nap alatt végez?


Ugy csinaltam hogy 15:12 6:x

1,25 re jött ki a 15:12, igy 6:1,25 az 4,8 de ez nem tűnik jónak..


2021. dec. 28. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
15*12=6*x
2021. dec. 28. 13:52
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
15 munkás 12 nap, akkor 1 munkás 12/15=0,8 nap, 6 munkás 6x0,8 nap=4,8 nap. Szerintem jól számoltál, csak máshogy.
2021. dec. 28. 13:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasza az egyetlen helyes válasz.
2021. dec. 28. 14:01
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Csakhogy az nem válasz, hiszen a kérdés az, hogy hány nap alatt...
2021. dec. 28. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
30 a helyes válasz.
2021. dec. 28. 14:18
 6/12 krwkco ***** válasza:
100%

#15

"15 munkás 12 nap, akkor 1 munkás 12/15=0,8 nap"

1 munkás sokkal gyorsabban elvégzi a munkát, mint 15? Akkor ez valami adminisztratív feladat lehet, ahol a résztvevők azzal töltik a munkaidejüket, hogy megosztják egymás között a feladatokat, értekezleteket tartanak, egyeztetnek, egymást hibáztatják, stb.

Az egy munkás meg leül az íróasztalhoz és egy kávészünettel egy nap alatt megcsinálja, amit kell.

Erre gondoltál?

2021. dec. 28. 14:58
 7/12 krwkco ***** válasza:

"Légyszi ne nevessetek ki,hogy tudnám kiszámolni ezt a feladatot?"

A hasonló feladatoknál abból indulj ki, hogy a feladat munkaigénye hány "embernap".

Ezt tette az 1-es is, csak nem magyarázta meg szóban.

2021. dec. 28. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os, magyar viszonylatban egy biztos gyorsabban dolgozik, mert a többi nem hátráltatja :D
2021. dec. 28. 15:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Az efféle fordított arányosság feladatokban eltekintenek attól, hogy a munkások akadályozhatják egymást. Tehát az #1 képletével kell számolni. Ki is jön a 30.
2021. dec. 28. 18:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egy fordított arányosság.


15 12

6 x


Ha egyenes arányosság lenne, akkor a 12-t annyival kéne szorozni, mint amennyiszerese a 15-nek a 6.


De a munka az ugye nem olyan, hogy ha több ember végzi, akkor több lesz, hanem pont kevesebb.

Ezért kiszámolod, hogy a 15-nek a 6 hányszorosa : 6/15=0.4 és a 12-t most nem megszorzod, hanem elosztod vele:

12/0.4=30

2021. dec. 29. 00:08
1 2