Andere8 kérdése:

15 ember 20 óra alatt végez egy munkával Mennyi idő alatt végezne 40 ember?

15 ember 20 óra alatt végez egy munkával Mennyi idő alatt végezne 40 ember

2021. febr. 5. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
40/15*20
2021. febr. 5. 15:23
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, fordítva...

15/40*20

2021. febr. 5. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:
97%

40/15=2,667 (a 40 a 15-nek 2,667-szerese). Ennyivel kell elosztani a 20-at a megoldáshoz. 20/2,667=7,5 óra alatt végezne ezzel a munkával 40 ember.


Másik megoldás: 15*20=300 értékű munkát állít elő 15 ember 20 óra alatt. Ugyanezt a 300 értékű munkát 40 ember 300/40=7,5 óra alatt állítja elő.

2021. febr. 5. 15:26