15 ember 20 óra alatt végez egy munkával Mennyi idő alatt végezne 40 ember2021. febr. 5. 15:12
3/3 anonim válasza:
40/15=2,667 (a 40 a 15-nek 2,667-szerese). Ennyivel kell elosztani a 20-at a megoldáshoz. 20/2,667=7,5 óra alatt végezne ezzel a munkával 40 ember.
Másik megoldás: 15*20=300 értékű munkát állít elő 15 ember 20 óra alatt. Ugyanezt a 300 értékű munkát 40 ember 300/40=7,5 óra alatt állítja elő.