!SOS! Valaki le tudja írni ezeknek a feladatoknak a megoldását és menetét hogy hogyan kell kiszámolni?


Gondoltam egy számra. A háromszorosából elvettem 4-et a különbséget elosztottam 5-tel, a hányadosához hozzáadtam 2-t így 3-at kaptam. Melyik számra gondoltam?



Gondoltam egy kétjegyű számra amely számjegyeinek összege 8. Ha a szám számjegyeit felcseréljük, a kapott szám 3-mal nagyobb, mint a gondolt szám négyszerese. Melyik számra gondoltam.

Előre is köszönöm!



#matematika #7. osztály #algebrai kifejezés #Szöveges feladatok megoldása egyenlettel
2021. máj. 20. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

3x-4/5+2=3 /*5

3x-4+10=15

3x+6=15 /-6

3x=9 /:3

x=3


Ell.:

3x3-4/5+2=3 ✅



Lehet hülyeség 😅

2021. máj. 20. 18:25
 2/2 anonim ***** válasza:
A gondolt szám pedig a 17, mert ugye 4x17=68 68+3=71
2021. máj. 20. 18:29