Gondoltam egy számra. A háromszorosából elvettem 4-et a különbséget elosztottam 5-tel, a hányadosához hozzáadtam 2-t így 3-at kaptam. Melyik számra gondoltam?
Gondoltam egy kétjegyű számra amely számjegyeinek összege 8. Ha a szám számjegyeit felcseréljük, a kapott szám 3-mal nagyobb, mint a gondolt szám négyszerese. Melyik számra gondoltam.
Előre is köszönöm!
2021. máj. 20. 18:13
1/2 anonim válasza:
3x-4/5+2=3 /*5
3x-4+10=15
3x+6=15 /-6
3x=9 /:3
x=3
Ell.:
3x3-4/5+2=3 ✅
Lehet hülyeség 😅
2/2 anonim válasza:
A gondolt szám pedig a 17, mert ugye 4x17=68 68+3=71