Mi a megoldása az alábbi valószínűségszámítási feladatnak?


A feladat így szól:


Adott két rádiócsatorna A, és B,

90%-a az embereknek hallgat rádiót

80%-a hallgatja az embereknek az A rádiót

Az A rádiót hallgatók 50%-a hallgatja a B rádiót is


Kérdések:

a, Hány % hallgatja a B rádiót?

b, Hány % hallgatja mindkét rádiót?

c, Hányan Hallgatják Az A rádiót ha tudjuk, hogy B rádiót biztosan hallgatja?


2022. nov. 2. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudnád, hány embert kérdeztek meg, akkor meg tudnád oldani?


Például legyen 100.000 ember. Ekkor mi lesz a valószínűség?

2022. nov. 2. 22:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem miben szeretnél segíteni, nagyjából értem is, de szeretnék megerősítést, hogy a gondolatmenetem jó-e, mert a B valószínűsége nekem 0,5 de lehet tévedek, mert 80%-nak a fele 40% de 10% hozzájön mert amúgy csak 80% hallgatna rádiót.
2022. nov. 2. 22:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Általánosságban; tegyük fel, hogy x embert ismerünk, ekkor 0,9x hallgat rádiót, ebből 0,9x*0,8=0,72x hallgatja az A rádiót, ennek fele hallgatja a B rádiót is, vagyis 0,36x, így 0,36x hallgatja csak az A rádiót. Mivel eddig 0,72x emberről van tudomásunk, 0,9x-ről pedig tudjuk hogy hallgat rádiót, ezért 0,18x ember csak a B rádiót hallgatja, így 0,36x+0,18x=0,54x ember hallgatja a B rádiót.


a) 0,54x/x = 0,54, tehát 54% hallgatja a B rádiót.

b) 0,36x/x = 0,36, tehát 36% hallgatja mindkét rádiót.

c) Ez a kérdés értelmetlen.

2022. nov. 2. 23:55