Mi a különbség rekurzív összeg között és a sima összeg között között?


Pl. 1+2+3+4+5 a sima összeg

ennek az 5 számnak az összegét hogyan tudom meghatározni rekurzív módon?



2022. okt. 26. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy


1+2 = 3,

3+3 = 6,

6+4 = 10,

10+5 = 15


Ez a rekurzió, vagyis hogy lépésről-lépésre, egy megadott szabály mentén képzed az összegeket.

2022. okt. 26. 22:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2022. okt. 26. 22:59