Pl. 1+2+3+4+5 a sima összeg
ennek az 5 számnak az összegét hogyan tudom meghatározni rekurzív módon?
2022. okt. 26. 22:12
1/2 anonim válasza:
Úgy, hogy
1+2 = 3,
3+3 = 6,
6+4 = 10,
10+5 = 15
Ez a rekurzió, vagyis hogy lépésről-lépésre, egy megadott szabály mentén képzed az összegeket.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2022. okt. 26. 22:59