Az XY Gimnáziumban a 300 db szekrény kiosztása során mi a valószínűsége, ha véletlenszerűen kapjuk a szekrényszámot, akkor egy nem öttel osztható lesz a miénk?


2022. szept. 28. 22:15
 1/2 steven95 ***** válasza:
100%

300/5=60, tehát 300-60=240 nem 5-el osztható szám van.

240/300 = 0,8 VAGY 80% a valószínűsége.

2022. szept. 28. 22:28
 2/2 krwkco ***** válasza:
61%

Mikor nem osztható egy szám öttel? Mi a valószínűsége, hogy az utolsó számjegy a tíz lehetséges esetből kiválasztva pont olyan lesz?

A 300 szekrény fontos ebben az esetben, mivel 10-zel osztható. Vagyis az utolsó számjegyek mindegyike ugyanannyiszor fordul elő. Ha mondjuk 111 szekrény lenne, az bonyolítaná a dolgot.

2022. szept. 28. 22:30