Három darab 50 cm * 50 cm * 40 cm méretű, négyzet alapú hasáb alakú szekrényt négyzetlapjuknál összeillesztve egymás tetejére rakunk a hálószoba egyik sarkában. b) Mekkora területü ennek a szekrénynek a fallal és a padlóval nem érintkező felülete?

(mérőszám cm^2)<— ez meg hozza tartozott csak nem engedte odairni. Ha valaki tudja pls irjon, nagyon fontos!!

2020. máj. 22. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

A fedőlap területe: 50*50=2500

A palást területe: 3*50*40=6000


A keresett terület: 8500 (cm^2)

2020. máj. 22. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Bocsánat!

A hálószoba sarkát nem olvastam.


Így a palást: 2*50*80=8000

A terület: 10500

2020. máj. 22. 18:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2020. máj. 22. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Még egyszer bocsánat! A három szekrény miatt 80 helyett 120 kell.
2020. máj. 22. 19:45