Egy mértani sorozat első tagja 20, negyedik tagja -2,5. Mennyi a sorozat hányadosa?2022. szept. 25. 20:44
1/3 anonim válasza:
felírod az általános tagra vonatkozó képletet és behelyettesítesz:
a4=a1*q^3
-2,5=20*q^3
Innen gondolom már sikerül :)
2/3 anonim válasza:
Nincs véletlenül függvénytáblád? Mert abban benne vannak ezek a képletek, csak át kell rendezni.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2022. szept. 25. 21:32