N.Jani kérdése:

Légyszi segítetek a matekháziban?

Három egymást követő páros szám összege 312. Melyik ez a három szám?
2021. dec. 7. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
102+104+106
2021. dec. 7. 16:28
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2021. dec. 7. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:

És, hogy lásd a megoldás menetét is:

Az első szám: x

A második szám: x+2

A harmadik szám: x+4

Ezek összege a 312:

x+x+2+x+4=312

3x+6=312

x=306/3

x=102

Ez az első szám, a többi meg már egyértelmű.

2021. dec. 7. 19:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2021. dec. 8. 14:14
 5/6 Cubina ***** válasza:

Én azt szeretném tudni, hogy lett ebből a szöveges feladatból egyenlet. Mindig is hülye voltam a matekhoz, a szorzás-osztás-összeadás-kivonáson kívül soha semmilyen anyagot nem értettem, még korrepetálva se igazán.

A fenti kérdésre én elkezdtem volna gondolkodni fejben, hogy melyik lehet a három szám, egyenlet nem jutott volna eszembe.

Valaki el tudná magyarázni a lényegék ennek érthetően? Hiába múltam 40, még mindig szeretném megérteni.

Egyébként azt se értem, hogy miért kellett ezeket tanulni, én az eddigi élétem során nem használtam se ezeket, se a törteket, se a geometriát, sem pedig a gyököket. :)

2022. jan. 5. 20:27
 6/6 Cubina ***** válasza:
*lényegét
2022. jan. 5. 20:28