Segitségg nem megy a matekhází feladat?


Ez a feladat

3 munkás 8 óra alatt 16 tortát süt meg

hány tortát süt meg 6 munkás 2 óra alatt

hány óra alatt süt meg 12 munkás 20 tortát

hány munkás süt meg 32 tortát 4 óra alatt

Segitségg kéne sajnos hozzá se tuttam kezdeni



2021. nov. 7. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Meg a magyar sem, ahogy látjuk.

Akkor most ülj le, és kezdj hozzá. Mi tart vissza?

2021. nov. 7. 20:41
 2/15 A kérdező kommentje:
hogy kezdjek neki
2021. nov. 7. 20:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ne mondd, hogy csak beszólogatni voltam képes, segíteni nem.

Először számold ki azt, hogy 1 munkás egy óra alatt hány tortát süt meg.

2021. nov. 7. 20:52
 4/15 A kérdező kommentje:
Jól számolom akkor? 16 torta - 2 munkás - 7 óra = 7 torta marad 3 munkás az akkor 7 torta /3 munkás =7/3 torta= 2 1/3 torta
2021. nov. 7. 20:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

?

Fent más számokat írtál...

2021. nov. 7. 21:00
 6/15 A kérdező kommentje:

Ugyan azt írtam csak ugye 1 órát keresünk: 8-1=7 óra és ezt vontam ki a tortákvból. munkásokkal ugyan ez 1 munkás kell 3-1=2 munkás ezt meg az időt kivonjuk a tortákból és akkor megvan hogy 3 munkás hány tortát süt meg 1 óra alatt. majd az eredményt elosztom 3 al és kijon az 1 munkás 1 óra 2 1/3 torta

ez így jó ugye? tényleg nagyon nem értem a matekot :(

2021. nov. 7. 21:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne vond ki. Az úgy nem jó.

Elosztani kell, nem kivonni.

2021. nov. 7. 21:06
 8/15 A kérdező kommentje:
2/3 akkor 1 munkás 1 óra alatt? 16/8/3.
2021. nov. 7. 21:08
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

3 munkás 1 óra alatt 2 tortát süt meg.

Akkor 6 munkás 1óra alatt kétszer annyit, hisz kétszer annyian vannak, tehát 2*2=4 torta.

6 munkás 2 óra alatt 4 tortát süt meg.

2021. nov. 7. 21:55
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

6 munkas 20 óra alatt 40 tortát süt (szoroztunk tízzel)

6 munkás 10 óra alatt 20 tortát

AKKOR

12 munkás 5 óra alatt süt meg 20 tortát (Fele annyi idő alatt begeznek ha kétszer annyian vannak a munkások)

2021. nov. 7. 22:01
1 2