Segitségg nem megy a matekhází feladat?


Ez a feladat

3 munkás 8 óra alatt 16 tortát süt meg

hány tortát süt meg 6 munkás 2 óra alatt

hány óra alatt süt meg 12 munkás 20 tortát

hány munkás süt meg 32 tortát 4 óra alatt

Segitségg kéne sajnos hozzá se tuttam kezdeni



2021. nov. 7. 20:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

3 munkás 8 óra alatt 16 tortát, akkor

3munkás 4óra alatt 8tortát, akkor

12 munkás 4óra alatt 32 tortát.


Negyszer annyi tortához negyszer annyi munkas kell, ha 4 óra alatt akarnak végezni.

2021. nov. 7. 22:13
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

9# és 10#

Nem jó.


3 munkás 1 óra alatt 2 tortát süt meg

6 munkás 1 óra alatt 4 tortát süt meg (6 munkás 1 óra alatt 2-szer annyit süt meg)

6 munkás 2 óra alatt 8 tortát süt meg (6 munkás 2 óra az előző 2-szeresét süti meg)


3 munkás 1 óra alatt 2 tortát süt meg

12 munkás 1 óra alatt 8 tortát süt meg (12 munkás 1 óra alatt 4-szer annyit süt meg)

12 munkás 2,5 óra alatt 20 tortát süt meg (20 tortához 20/8=2,5 óra kell)


3 munkás 1 óra alatt 2 tortát süt meg

3 munkás 4 óra alatt 8 tortát süt meg (3 munkás 4 óra alatt 4-szer annyit süt meg)

12 munkás 4 óra alatt 32 tortát süt meg (32 tortához 3·32/8=12 munkás kell)

2021. nov. 7. 22:37
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen valóban elírtam

6 munkás 1 ora alatt 4 tortát akkor

6 munkás 2 óra alatt 8 tortát.

2021. nov. 7. 22:45
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen a 12-es valaszoló helyesen irta az eģeszet

Bocsánat! (13)

2021. nov. 7. 22:49
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg, hogy ki kell számolni 1 munkás 1 óra alatt mennyit tud.


3 munkás 8 óra alatt 16 tortát süt meg

harmadannyi munkás harmadannyit:

1 munkás 8 óra alatt 16/3 tortát

nyolcadannyi idő alatt nyolcadannyit:

1 munkás 1 óra alatt 16/3/8 = 16/8/3 = 2/3 tortát


Ez a 2/3 a kulcs. Ebből jön a csodaképlet, már csak ebbe kell majd behelyettesíteni:


torták = (2/3) * órák * munkások


6 munkás 2 óra alatt?

torták = (2/3) * 6 * 2 = 8


12 munkás 20 tortát?

20 = (2/3) * órák * 12

órák = 20/(2/3)/12 = 2.5


32 tortát 4 óra alatt?

32 = (2/3) * 4 * munkások

munkások = 32/(2/3)/4 = 12

2021. nov. 7. 22:55
1 2