2022. aug. 15. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
????????
2022. aug. 15. 16:13
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a kérdés sin^2(35°)+sin^2(55°) értéke akar lenni.

Először valamelyik szinuszt „átváltjuk” koszinuszra a sin(x)=cos(90°-x) képlet segítségével. Ha a sin(55°)-ot írjuk át, akkor sin(55°)=cos(90°-55°)=cos(35°), tehát most az a kérdés, hogy sin^2(35°)+cos^2(35°) értéke mennyi. Ennek értéke pedig 1.

Ez azért van, mert egy-másik azonosság szerint sin^2(x)+cos^2(x)=1 tetszőleges x-re, esetünkben x=35°, tehát sin^2(35°)+cos^2(35°)=1.

2022. aug. 15. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

35 + 55 = 90

innen már el lehet indulni. Az egyik maradjon szinusz, a másik legyen koszinusz.

2022. aug. 15. 20:17