Ennek az egyenes egyenletével kapcsolatos matek feladatnak mi a megoldása?

Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a P(3;-5) ponton és párhuzamos a 4x + 5y = 0 egyenessel

tegnap 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
4x + 5y = 4*3 + 5*(-5).
tegnap 18:43
 2/2 anonim ***** válasza:

4x+5y=0 egyenes normálvektora n(4;5)


Használva a normálvektoros egyenes egyenletét 4(x-3)+5(y+5)=0

tegnap 19:21