Milyen nyomásértéknél lesz 20g tömegű a 28,6 dm3 térfogatú SO2 gáz -5 celsius hőmérsékleten?


tegnap 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

p*V = m/M*R*T --> p = m/M * R * T/V,

ahol p a keresett nyomás, m = 0,02 kg (az adott tömeg), M a gáz moláris tömege (ugye a kén moláris tömege (0,03206 kg/mol) plusz kétszer az oxigéné (0,015999 kg/mol)), R = 8,314462 J/mol/K az univerzális gázállandó, T = 268,15 K az adott hőmérséklet, és V = 0,0286 m^3 az adott térfogat. Tessék helyettesíteni…

tegnap 11:12