Matek: y = x - x * z Mennyi az x?

Köszi a segítséget

2022. júl. 22. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiemeled X-et a jobb oldalról, majd átrendezed az egyenletet úgy, hogy csak X maradjon az egyik oldalon.
2022. júl. 22. 11:18
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt elméletben én is tudom, de nem tudom megcsinálni
2022. júl. 22. 11:25
 3/7 A kérdező kommentje:
A levezetést is írd le légyszi
2022. júl. 22. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

y = x - x * z

y = x * ( 1 - z)

y / ( 1 - z ) = x

2022. júl. 22. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

y=x-xz

y=x(1-z)

x=y/(1-z)

2022. júl. 22. 11:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. júl. 22. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a sok X.
2022. aug. 23. 08:38