Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne ebben a két feladatban melyik a nagyobb? Ha jól gondolom a, feladatban az első. B, feladatban meg a második a nagyobb. Itt a feladatról a kép: [link]

Előre is köszi



2022. jún. 7. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

a.)(8/27)^1/3=(2^3/3^3)^1/3=2/3

(16/81)^1/4=(2^4/3^4)^1/4=2/3


tehát egyenlőek


b.)(4/3)/-0.5=(4/3)^-1/2=(3/4)^1/2=(3/4)^5/10=tizedrendűgyök((3/4)^5)

(0.75)^3/5=(75/100)^3/5=(3/4)^3/5=(3/4)^6/10=tizedrendűgyök((3/4)^6), tehát ez a nagyobb, mert magasabb hatványon van

2022. jún. 7. 14:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ellenőrzésképpen beütöd számológépbe, láthatod, hogy nem jól gondolod.

Mindkét feladatban a két hatvány közös alapja 1-nél kisebb szám lesz, ezt is vedd figyelembe!

2022. jún. 7. 14:41
 3/8 A kérdező kommentje:
És ebben a feladatban nekem a levezetést is le kéne írni vagy csak megjelölni melyik a nagyobb? Nem értem ezt a feladatot.
2022. jún. 7. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván kell a levezetés, anélkül akár tippelés is lehetne.
2022. jún. 7. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok, igen, elnézést kérek arra nem figyeltem, valóban a b alpontnál az első szám a nagyobb.
2022. jún. 7. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit nem értessz kérdező? Ha ránézel meg tudod mondani melyik a nagyobb? Hát nem tudod, ezért kell levezetni, valami közös formát kapni, hogy valami alapján el tudd dönteni, hogy melyik a nagyobb.
2022. jún. 7. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Az amejik nagyób
2022. jún. 7. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor a hatványban tört van az lényegében gyökvonás, a számláló hogy hanyadikon van mig a nevező hogy hanyadik gyök szóval:

A: 1.) 3.gyökalatt[(8/27)^2] ->3.gyökalatt[(64/729)] -> 4/9->

A: 2.) 4.gyökalatt[(16/81)^1] -> 2/3 -> közös nevező ->6/9->Ez a nagyobb


- jel kitevőben azt jelenti h 1/valami

B: 1.) 0.5=1/2 szóval sima négyzet gyök igy: 1/[gyök(4/3)]->gyök(3)/2 kb 0.86-> ez a nagyobb

B: 2.) 5gyökalatt[0.75^3]->5gyökalatt(0.42)-> kb 0.84

2022. jún. 8. 21:40