Valaki ebben tudd segíteni? (Matek geometria)


[link]


Tényleg meg köszöném a segitséget, mindigis hülye voltam geometriából, és egyszerűen nem értem, húgomnak kéne a segítségem de énse tudom, és tudom milyen a matektanára, nekem is ő volt annó és egy igazi idegbeteg majom.


utólag is köszi szépen annak aki segít.


2022. jún. 6. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felszín minden esetben a testet határoló lapok területének összessége (összege). A testet határolja

-1 négyzet, ennek területe 6*6 = 36 cm^2,

-4 egyenlő szárú háromszög, amelynek alapja 6 cm, alaphoz tartozó magasságaik 8 cm hosszúak. A háromszög területét egyszerűen ki tudjuk most számolni az a*m(a)/2 képlet szerint; 6*8/2 = 24 cm^2. Ebből van 4, így összterületük 4*24=96 cm^2, ehhez hozzáadjuk a 36 cm^2-et, így kapjuk a felszínre a 132 cm^2-t.

2022. jún. 6. 21:22
 2/3 krwkco ***** válasza:
100%

Én ezt írtam, csak már elkéstem:

Először is: az alja egy 6 cm oldalú négyzet.

És ezenkívül 4 db háromszög alakú lapja van. Mindegyiknek az alapéle egyenlő a négyzet élével és a magassága 8 cm. Ez a szöveg szerint az oldal vagyis a háromszög magassága, nem a gúláé. Minden további bonyodalom nélkül felhasználható a háromszög területének számításához.

Írd le, hogy ebből mire jutottál és akkor megírom, hogy jó-e.


A kolléga megelőzött. Vannak kétségeim, hogy melyik a hasznosabb: ha mindent kiszámolunk a kérdezők számára, vagy ha rávezetjük őket a megoldásra.

2022. jún. 6. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:
#2, általában én is azon a véleményen vagyok, azonban ez egy alapfeladat (csak egy képletbe kell behelyettesíteni), de ha még ez sem megy, akkor valószínűleg nincs meg a megfelelő alap, így a rávezetéssel nem fogunk célt érni. Az ilyen feladatokat gyakorolja be tisztességesen, utána lehet rávezetéssel segíteni.
2022. jún. 6. 21:29