[link]

2022. júl. 14. 03:27
A kérdező szavazást indított:
Nincs megoldása
19
26
35
38
50
67
88
165
Más: leírom
27 szavazat
1 2
 1/14 krwkco ***** válasza:
30%

Ez egy egyszerű lineáris egyenletrendszer 3 változóval. Ráadásul felülről lefelé haladva egyesével meg lehet oldani őket. Csak meg kell jelölni betűvel a rajzokat és mindjárt ismerős lesz a dolog.

pl: h=hatszög, b= banán, ó=óra

2022. júl. 14. 05:54
 2/14 anonim válasza:
65%
16 éven aluliak nem használhatják az oldalt
2022. júl. 14. 07:17
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az egyes válaszoló is írja, lineáris egyenletrendszer. Annyi trükk van benne, hogy az alsó sorban lévő képek kicsit mások, mint a felső három sorban lévők, és ezzel módosítani kell a számokat.
2022. júl. 14. 07:18
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

19!!!

Miért? ->

A négyzetes hülyeségnek az elején az értéke 15, viszont az utolsó sorban le van belőle vonva 4, így annak az értéke 11 lesz (sarkokat számoljuk)

A banánból ugyanúgy 4 darab van, 23-15=8/2=4, azaz 4/4=1 az értéke egyetlen banánnak, az utolsó sorban pedig 2x3 van, azaz 6 az értékük.

Az óra 3at mutat eleinte, aminek az értéke fent három, de mivel az óra szama 2-re vált, az értéke is.

SZÓVAL

2+3+3+11=19

2022. júl. 14. 09:05
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Fszom, ott szorzás van, akkor nem 19.

2+3+3×11

2022. júl. 14. 09:11
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Óvodás feladat.
2022. júl. 14. 09:19
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
38
2022. júl. 14. 10:43
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
67
2022. júl. 14. 11:16
 9/14 krwkco ***** válasza:
78%

#3

"Annyi trükk van benne, hogy az alsó sorban lévő képek kicsit mások, mint a felső három sorban lévők, és ezzel módosítani kell a számokat."

Igaz. Ezt nem vettem észre. :-(

2022. júl. 14. 12:26
 10/14 Nemzeti konzervatív válasza:
36%

A hatszüg értéke 15, a banán értéke 4, az óra értéke 3.


3+4+4*15, a szórzást végezük el előszőr így lesz 3+4+60=67

2022. júl. 15. 00:59
1 2