Egy számtani sorozat negyedik tagja 7, hetedik tagja 25. Mennyi a sorozat különbsége? Hogyan határozzuk meg a sorozat első két tagját? Hogyan adjuk meg a sorozat 50. tagját?


2022. máj. 8. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

7+3d=25

3d=18

d=6

A különbség 6.


7-2*6=-5

A második tag -5.


-5-6=-11

Az első tag -11.


-11+49*6=283

A 40. tag 283

2022. máj. 8. 18:35