Hogy kell ezt a feladatot megoldani? 1+2+3+.. +2005

2010. szept. 19. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Elárulod, mi a feladat?
2010. szept. 19. 18:12
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen:))

Ezt kell kiszámítani: 1+2+3...+2005=?

2010. szept. 19. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

1+2005=2006

2+2004=2006

3+2003=2006

...

2005-ig 2005 db szám van. Ez páratlan, a középső szám az 1003. Ha a számokat párosával összeadjuk, akkor nyílván nem kell, csak 1002* összeadni a 2006-ot, meg még hozzá a középső számot, mert az lett ugye a páratlan. Szóval az eredmény 1002*2006+1003=2011015

2010. szept. 19. 18:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2010. szept. 19. 19:15