Inike kérdése:

5.937e-9 fénymásodperc hány cm?


5.937e-9 fénymásodperc hány cm?


Sajnos meghaladja a képességeimet, hogy kiszámoljam 😔



#egyenlet #átváltás #Fénymásodperc
2022. jún. 6. 20:57
 1/5 anonim válasza:
81%
178,1 cm
2022. jún. 6. 21:15
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 💟
2022. jún. 6. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:
hogy szmáoltad kI?
2022. jún. 6. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a fény pontos sebessége, azaz egy fénymásodperc közel 300 ezer km. Ezt a számot megszorozta százezerrel, hogy centi legyen a mértékegység, végül a kérdésben szereplő számmal szorozta.

3e5×1e5(=3e10)×5,937e-9

Becslés:

3-szor majdnem 6 = majdnem 18

e10×e-9=10

~18×10=~180

2022. jún. 6. 23:25
 5/5 krwkco ***** válasza:

"hogy számoltad ki?"

Az elvi háttér:

A fénymásodperc az a távolság, amennyit a fény egy másodperc alatt megtesz. sebesség*idő=út

2022. jún. 7. 17:41