Hány olyan pozitív háromjegyű szám van a tízes számrendszerben, amelynek minden számjegye különböző?


Én úgy számoltam, hogy:

9×9×5=405

Az első helyre 1-9 bármi kerülhet.

A második helyre, ugyan egy szám nem, azonban a 0 itt már használható, tehát szintén 9.

A harmadik helyre meg csak páratlan számok, ami meg 5 van.


Mit rontok el?



2022. máj. 27. 18:03
 1/6 anonim válasza:
67%
Miféle páratlan számok?
2022. máj. 27. 18:22
 2/6 A kérdező kommentje:

Jah igen, a lényeg lemaradt a kérdésből.

Hány olyan pozitív páratlan....?

2022. máj. 27. 18:45
 3/6 Kólauborkával ***** válasza:
63%
Ebben még nincs benne az, hogy mi van ha az első vagy a második számjegyed is páratlan, akkor már nem 5 lehetőséged lesz, ennél kevesebb.
2022. máj. 27. 18:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh így már értem mi volt a probléma.
2022. máj. 27. 18:58
 5/6 krwkco ***** válasza:
Az egyszerű számoláshoz először válaszd ki az utolsó számjegyet, utána az elsőt és legutoljára a középsőt.
2022. máj. 28. 06:45
 6/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

5 esetre bontjuk a feladatot az utolsó számjegy szerint, ami a páratlan feltétel miatt lehet 1, 3, 5, 7, 9. Továbbá figyelünk arra, hogy nullával ne kezdjünk háromjegyű számot.


Ha az utolsó számjegy 1, akkor 8*8*1 = 64-féle jó számunk van.

Ha az utolsó számjegy 3, akkor 8*8*1 = 64-féle jó számunk van.

Innen már látszik, hogy minden esetben 64-féle jó számunk lesz.


Tehát 5*(8*8*1)= 320 darab megfelelő számot képezhetünk.

2022. máj. 28. 22:57