Én úgy számoltam, hogy:
9×9×5=405
Az első helyre 1-9 bármi kerülhet.
A második helyre, ugyan egy szám nem, azonban a 0 itt már használható, tehát szintén 9.
A harmadik helyre meg csak páratlan számok, ami meg 5 van.
Mit rontok el?
2022. máj. 27. 18:03
2/6 A kérdező kommentje:
Jah igen, a lényeg lemaradt a kérdésből.
Hány olyan pozitív páratlan....?
2022. máj. 27. 18:45
3/6 Kólauborkával válasza:
Ebben még nincs benne az, hogy mi van ha az első vagy a második számjegyed is páratlan, akkor már nem 5 lehetőséged lesz, ennél kevesebb.
4/6 A kérdező kommentje:
Oh így már értem mi volt a probléma.
2022. máj. 27. 18:58
5/6 krwkco válasza:
Az egyszerű számoláshoz először válaszd ki az utolsó számjegyet, utána az elsőt és legutoljára a középsőt.
6/6 Adrian.Leverkuhn válasza:
5 esetre bontjuk a feladatot az utolsó számjegy szerint, ami a páratlan feltétel miatt lehet 1, 3, 5, 7, 9. Továbbá figyelünk arra, hogy nullával ne kezdjünk háromjegyű számot.
Ha az utolsó számjegy 1, akkor 8*8*1 = 64-féle jó számunk van.
Ha az utolsó számjegy 3, akkor 8*8*1 = 64-féle jó számunk van.
Innen már látszik, hogy minden esetben 64-féle jó számunk lesz.
Tehát 5*(8*8*1)= 320 darab megfelelő számot képezhetünk.