Definiálja a Fibonacci-számokat összeszámlálási feladatként és rekurzióként. Igazolja a két definíció ekvivalenciáját.2022. máj. 22. 12:18
2/3 anonim válasza:
Leszámolási példához a nyulason kívül egy másik közismert példát érdemes adni;
Hányféleképpen lehet egy lépcsősor n. lépcsőfokára lépni a lépcső aljáról (amit nevezhetünk 0. lépcsőfoknak), hogyha minden lépéskor 1 vagy 2 lépcsőfokot léphetünk felfelé?
Erre a kérdésre a válasz az n-edik Fibonacci-szám (a sorozatot több módon is szokás definiálni, ami az első tagokat illeti, esetünkben az ”F(0)=1, F(1)=1, F(n+2)=F(n+1)+F(n), ha n>=2” rekurziós definíció szerint kapjuk a tagokat).
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a nagyszerű példát, még nem hallottam róla. :)
2022. máj. 22. 17:06