Hogyan látod be trigonometria nélkül?


Vagyis csak elemi geometriával:


sin54° - sin18° = 1/2



2022. máj. 8. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a feladatban alapból trigonometrikus kifejezés szerepel, ezért nyilván sehogy. Hiszen még ha trigonometrikus azonosságokat nem is használok, azzal hogy felríom hogy szöggelszemköztiperátfogó, már használtam trigonometriát.
2022. máj. 9. 02:17
 2/2 anonim ***** válasza:

A 18°, 36°, 54°, 72° nevezetes szögek, közük van az aranymetszéshez és az ötszögszerkesztéshez. Elemi geometriai megfontolásokkal* szinuszuk, koszinszuk könnyen kifejezhető az aranymetszés számával (φ: = (1+ √5)/2), ami eleget tesz a φ² = φ + 1 egyenletnek.


sin54° = φ/2


sin18° = 1/(2φ)


sin54° - sin18° = φ/2 - 1/(2φ) = (1/2)(φ² - 1)/φ = (1/2) (φ/φ) = 1/2



* [link]

2022. máj. 9. 08:15