Ha összekeverünk 25 liter 12%-os és 35 liter 45%-os oldatot, akkor hány százalékos lesz a kapott oldat?


a, 28,5%

b, 29,25%

c, 30%

d, 31,25



2022. ápr. 26. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
C vagy D, mert azzal a kettővel ad ki értelmes szót a többi megoldás. De itt én is elakadtam. :D
2022. ápr. 26. 19:58
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 25 literes oldat oldott anyagának mennyisége: 25*(12/100) = 3 liter.

A 35 literes oldat oldott anyagának mennyisége: 35*(45/100) = 15,75 liter.

Összes oldott anyag: 3+15,75=18,75 liter

Összes oldat: 25+35=60 liter.

Térfogatszázalék: (18,75/60)*100 = 31,25 térfogatszázalék.


A térfogatról azt tudjuk, hogy sok esetben nem additív, vagyis a térfogatok csak úgy nem adhatóak össze (például 1 liter víz + 1 liter alkohol összeöntésekor 2 liternél kevesebb lesz az oldat térfogata). A számításnál feltettük, hogy az additivitás megvan az oldatban. Tehát a helyes válasz a D.

2022. ápr. 26. 21:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 27. 19:48