Karbé Dániel17 kérdése:

Két természetes szám összege 144 eggyik 3mal nagyobb mint a másik melyyik ez a két szám?


2022. ápr. 24. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
x + (x + 3) = 144
2022. ápr. 24. 22:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Leírtam privátban részletesen. Röviden:

x + y = 144, ahol y = x + 3.

2022. ápr. 24. 23:16
 3/7 krwkco ***** válasza:
Ha a nagyobbik nem lenne hárommal nagyobb, hanem egyformák lennének, akkor az összegük 141 lenne...
2022. ápr. 25. 03:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik 3-mal nagyobb, mint a másik, akkor a kettő közül az egyik szám biztosan páros, a másik meg biztosan páratlan. Na most, egy páros és egy páratlan szám összege csakis páratlan lehet, a 144 viszont páros, így a természetes számok halmazán bizonyosan nincs megoldása a feladatnak.
2022. ápr. 25. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
144=73,5+70,5
2022. ápr. 29. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: A kérdés úgy kezdődik, hogy két TERMÉSZETES számot keresünk. #4-es le is írta, miért nincs úgy megoldása! Erre te jössz két racionális számmal...
2022. ápr. 29. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez csak természetes XD
2022. ápr. 29. 22:45