Hogyan lehetne ennek a sorozatnak a korlátosságát meghatározni?

[link]

2022. ápr. 20. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A válasz az, hogy nem korlátos. Megy a plusz végtelenbe a sorozat.


Könnyű látni, hogy szigorúan monoton növekedő, mert


b(n) - b(n-1) = 2/(b(n-1))^2 > 0


Ha korlátos lenne, akkor a szigorúan monoton növekedő tulajdonsággal együtt konvergens is lenne. Határértéke valamilyen pozitív valós szám lenne. Legyen ez C.


Ekkor a bal oldal határértéke:


lim (b(n)-b(n-1)) = lim b(n) - lim b(n-1) = C - C = 0


Jobb oldal határértéke:


lim 2/(b(n-1))^2 = 2 / C^2 > 0


Ellentmondás.

2022. ápr. 20. 21:00
 2/2 anonim ***** válasza:
Tehát a teljes válasz az, hogy nincs felső korlátja, mert megy a végtelenbe a sorozat, de van alsó korlátja, ez az 1, a sorozat első eleme.
2022. ápr. 20. 21:03