Két szám aránya 3:5 összegük 10,4 mennyi a két szám?

2010. szept. 15. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

3+5=7

10,4et osztod 7el az kb 1,48

1,48at szorzod 3mal ut 5el és kész

2010. szept. 15. 19:07
 2/4 anonim válasza:
Előzőnek: 3+5= 7????
2010. szept. 15. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

10,4:8= 1,3

1,3.3=3,9

1,3.5= 6,5

2010. szept. 15. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:
A két szám legyen 3x és 4x, így teljesül az első feltétel. Egyenletbe írva: 3x + 4x = 10,4 és ezt megoldod, majd visszahelyettesíted.
2010. szept. 15. 19:29