1) Q1 =-10-7 C negatív és Q2 Q1 =1,5 ·10-7 C pozitív, pontszerű töltés egymástól 0,2 m távolságra van rögzítve.
a Coulomb törvény arányossági tényezőjének értéke legyen: k=9·109Nm2 /C2
2022. ápr. 5. 18:27
1/5 anonim válasza:
Hiába teszed fel százszor, ez egy értelmetlen feladat, már megírták neked. Melyik az a két pont, ahol a két töltés van?
2/5 A kérdező kommentje:
1) Q1 =-10-7 C negatív és Q2 Q1 =1,5 ·10-7 C pozitív, pontszerű töltés egymástól 0,2 m távolságra van rögzítve.
Határozzuk meg az összekötő egyenes mentén az x irányú elektromos térerősséget a két töltés közti szakasz felezőpontjához viszonyítva x1=0, x2=-1, x3=1 pontokban! Készítsen ábrát!
2022. ápr. 5. 23:56
3/5 anonim válasza:
Látom, nem érted, mi hiányzik.
Hol van a két töltés közti szakasz felezőpontja? x= mennyinél? -20 000, vagy 0, vagy +5 000 000?
4/5 A kérdező kommentje:
ennyi információm van a feladathoz, semmi többet nem adtak meg
2022. ápr. 6. 12:36
5/5 A kérdező kommentje:
1000000 hála és köszönet , aki segít és időt szán a kérdés megválaszolására :)
2022. ápr. 7. 09:25