Q1 =-10-7 C negatív és Q2 Q1 =1,5 ·10-7 C pozitív, pontszerű töltés egymástól 0,2 m távolságra van rögzítve. Határozzuk meg az összekötő egyenes mentén az x irányú elektromos térerősséget a két töltés közti szakasz felezőpontjához viszonyítva?


x1=0, x2=-1, x3=1 pontokban!

A feladatnál a Coulomb törvény arányossági tényezőjének értéke legyen: k=9·109Nm2 /C2



2022. ápr. 4. 14:15
 1/2 krwkco ***** válasza:

"a két töltés közti szakasz"

Most 2 töltés van vagy három? Ha három, akkor melyik 2 szakaszának felezőpontja?

Sejtem a választ, de lehetnél precízebb. Illetve, ha elrontottad a kérdést, akkor egy kommentben ki kellene javítani.

2022. ápr. 4. 14:33
 2/2 A kérdező kommentje:

1) Q1 =-10-7 C negatív és Q2 Q1 =1,5 ·10-7 C pozitív, pontszerű töltés egymástól 0,2 m távolságra van rögzítve.

Határozzuk meg az összekötő egyenes mentén az x irányú elektromos térerősséget a két töltés közti szakasz felezőpontjához viszonyítva x1=0, x2=-1, x3=1 pontokban! Készítsen ábrát!

2022. ápr. 5. 23:56