Ha 1 kWh áram ára 35 Ft. Akkor mennyibe kerül egy 1 t tömegű elektromos autó felgyorsítása álló helyzetből 50 km/h-ra? A keletkező energia veszteséget hanyagolhatjuk.

Levezetést is szeretnék, kérem szépen!

2022. márc. 27. 19:09
 1/2 krwkco ***** válasza:
73%

A megoldás lépései:

- km/h, m/s átváltás

- mozgási energia

- 1 kWh = 3600 kJ = 3600 kgm^2/s^2

2022. márc. 28. 07:42
 2/2 anonim válasza:

Az auto mozgási energiája Joulban, a tömeg fele, szorozva a sebeség négyzetével. E=m/2 * v^2 = 96450 J


96450/3600000= 0.0267 kWh

0.0267 * 35 Ft = 0.937 Ft

2022. szept. 9. 03:01