Levezetést is szeretnék, kérem szépen!2022. márc. 27. 19:09
1/2 krwkco válasza:
A megoldás lépései:
- km/h, m/s átváltás
- mozgási energia
- 1 kWh = 3600 kJ = 3600 kgm^2/s^2
2/2 anonim válasza:
Az auto mozgási energiája Joulban, a tömeg fele, szorozva a sebeség négyzetével. E=m/2 * v^2 = 96450 J
96450/3600000= 0.0267 kWh
0.0267 * 35 Ft = 0.937 Ft