Nem tudom megoldani ezt a két feladatot és nem is értem, levezetitek?

[link]
2022. ápr. 4. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Az 1. esetben közös nevezőre hozod a törteket, hogy könnyen számolhass. pl. 18. 18/18-ad lesz a 3 rész összege.

Így máris tudod, hogy ha a 2 részt összeadod és a számlálót kivonod 18ból, az egészből, akkor mennyi a maradék rész. Minek az x/18-ada 14?

6x3=18. 3x5=15. 15/18 az egyik szám.

9x2=18. 2x1=2. 2/18 a másik.

15+2=17. 18-17=1. Vagyis 1/18-ad út 14km. Akkor mennyi 18/18? :)

2022. ápr. 4. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

A 2. esetre egyenletrendszert írnék fel, de persze mivel kevés a lehetőség, így mindet bepróválva is ki lehet számolni.

12x+20y=1832.

x+y=124.

Ez innentől olyan könnyű, hogy szerintem egyedül is menni fog! ;)

2022. ápr. 4. 20:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 😘😘😘
2022. ápr. 4. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Sikerült? :)
2022. ápr. 5. 10:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen:)
2022. ápr. 5. 12:06