Számtani sorozat, valaki segítene kiszámolni?


Hali valaki tudna segíteni ezekben a feladatok megoldásában?


1. Számítsd ki az (an) számtani sorozat a15 tagját, ha a1 = 10,8; d=-2,4; 2. Számítsd ki az (an) számtani sorozat különbségét, ha an=3n+6

3. Adva van az (an) számtani sorozat. Számítsd ki az első tagot, a különbséget, és az első hét tag összegét, ha a4=61,8; a7=60,6;

4. Határozd meg az első öt tagot és a századikat, ha an=3n+6


Köszi előre is a válaszokat!



2022. márc. 30. 10:00
 1/6 krwkco ***** válasza:
Például a 4. kérdésben mi az, ami problémát okoz?
2022. márc. 30. 10:42
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elsőt megtudtam oldani de az utolsó 3-at nem tudom.
2022. márc. 30. 11:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Az is jó lenne ha valaki letudná írni az eredményeket. De még jobb ha valaki el tudná magyarázni. Előre is köszi!
2022. márc. 30. 11:20
 4/6 krwkco ***** válasza:
4. Ha n=100, akkor mennyi 3n+6?
2022. márc. 30. 11:27
 5/6 A kérdező kommentje:
n=2? Bocsi de a negyedik kérdést sehogy sem tudom megérteni.
2022. márc. 30. 12:23
 6/6 krwkco ***** válasza:

A negyedik kérdésben egy számtani sorozatról van szó, aminek az első tagja a1=3+6=9, a szomszédos tagok külöbsége 3.

A képlete an=3*n+6.

Olvasd el ezt: [link]

2022. márc. 30. 14:18