7. osztályos matek feladat Ha 3 egér 4nap alatt 5 sajtot eszik meg akkor 5 egér hány nap alatt eszik meg 10 sajtot?

.
2010. szept. 12. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

3 egér 4 nap 5 sajt

1 egér 4 nap 5/3 sajt

1 egér 1 nap (5/3)/4=5/12 sajt

1 egér 24 nap 10 sajt

5 egér x nap 10 sajt

x=4,8


nem biztos ám...

2010. szept. 12. 10:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is annyi jött ki más úton. Ha 3 egér 4 nap alatt 5-öt eszik meg, akkor 3 egér 8 nap alatt eszi meg a tizet. A három egér az öt egér 60%-a, tehát a napszám a nyolc napnak a 60%-a, vagyis 4,8. Persze ezt valami egyenlettel kéne felírni. Valahogy így, hogy 3 egér=8 nap

5 egér=8szor 3/5 nap

5 egér= 24/5 nap=4,8 nap

2010. szept. 12. 10:37
 3/3 A kérdező kommentje:

az lenne hogy, Három heted X - Kettö heted.

Ki lehet emelni vmit, és mit lehet kiemelni.

Az x-után az 1 minusz jel

2010. nov. 10. 20:44