.2010. szept. 12. 09:36
1/3 anonim válasza:
3 egér 4 nap 5 sajt
1 egér 4 nap 5/3 sajt
1 egér 1 nap (5/3)/4=5/12 sajt
1 egér 24 nap 10 sajt
5 egér x nap 10 sajt
x=4,8
nem biztos ám...
2/3 anonim válasza:
Nekem is annyi jött ki más úton. Ha 3 egér 4 nap alatt 5-öt eszik meg, akkor 3 egér 8 nap alatt eszi meg a tizet. A három egér az öt egér 60%-a, tehát a napszám a nyolc napnak a 60%-a, vagyis 4,8. Persze ezt valami egyenlettel kéne felírni. Valahogy így, hogy 3 egér=8 nap
5 egér=8szor 3/5 nap
5 egér= 24/5 nap=4,8 nap
3/3 A kérdező kommentje:
az lenne hogy, Három heted X - Kettö heted.
Ki lehet emelni vmit, és mit lehet kiemelni.
Az x-után az 1 minusz jel
2010. nov. 10. 20:44