Hogyan kell ezeket megoldani? Valaki eltudja magyarázni?


Pl.:

y(6-x)=

x(y+9)=

xy(x+y)=

(xy-6x+7y-11z)•(-2s)=



2022. febr. 25. 00:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom ez nagyon az alap de akkor se értem :(
2022. febr. 25. 00:23
 2/3 krwkco ***** válasza:

Az utolsó feladat elemeivel nézve:

Először a zárójelen kívüli tényezővel (-2s) megszorzod a zárójelben levő első tagot (xy). Leírod a jobb oldalra.

Utána a zárójelen kívüli tényezővel (-2s) megszorzod a zárójelben levő második tagot (-6x) és előjelesen hozzáadod. És így tovább a zárójelben levő összessel.

Az utolsó feladat első lépései:

(xy-6x+7y-11z)•(-2s)=xy*(-2s)+...

(xy-6x+7y-11z)•(-2s)=xy*(-2s)+(-6x)*(-2s)+...

Az előjelek és a sorrend rendezése után:

(xy-6x+7y-11z)•(-2s)=-2sxy+12sx+...

2022. febr. 25. 07:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy "megoldani"? Megoldani egyenleteket vagy egyenletrendszereket lehet, s ezek nem azok, csupán algebrai kifejezések. Talán át kell rendezni ezeket a kifejezéseket ekvivalens alakba, ez a feladat?
2022. febr. 25. 08:38