Hogy kell ezt a geometriás pitagorasz tételt megoldani?

[link]
2022. febr. 24. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ábrán van egy egyenlő szárú derékszögű háromszög, amelynek befogói 4 cm hosszúak. Az átfogója R-4 cm hosszú, így már fel tudjuk írni a Pitagorasz-tételt:


4^2 + 4^2 = (R-4)^2, ennek megoldása


R = gyök(32)+4, tehát a negyedkörív sugara gyök(32)+4 cm hosszú.

2022. febr. 24. 23:24
 2/2 anonim ***** válasza:
A körcikk sugara három helyen van berajzolva. Vedd a középsőt. Már a rajzon is látszik, hogy R egy piros és egy fekete szakaszból áll össze. A piros éppen r=4 cm, a feketét pedig ki tudod számolni Pythagoras tétellel. Ki fog jönni, hogy R = r + sqrt(2)*r
2022. febr. 24. 23:24