2022. febr. 24. 19:38
1/3 anonim válasza:
10(x+5)+x=(10x+x+5)*3-9
10x+50+x=30x+3x+15-9
11x+50=33x+6
44=22x
x=2
A szám 72.
2/3 krwkco válasza:
Egyik számjegye öttel nagyobb mint a másik: 10x+(x+5) vagy 10(x+5)+x (A feladat nem rögzítette, hogy melyik számjegy a nagyobb.)
Ha felcserélem: 10*(x+5)+x vagy 10x+(x+5)
Az eredeti szám háromszorosánál kilenccel kevesebbet kapok: (11x+5)*3-9 vagy (11x+50)*3-9
Azaz 11x+50=33x+15-9 vagy 11x+5=33x+150-9
x=44/22=2 vagy x=-136/22=-6,181818181818182.
A második megoldás nem elfogadható.
Szóval az egyetlen megoldás 27 (nem 72.)
3/3 A kérdező kommentje:
Mind a kettőtöknek nagyon köszönöm
2022. febr. 25. 04:59