2020. ápr. 21. 08:49
1/3 anonim válasza:
Vaon meik? Még a feladatot sem írtad le rendesen. Háromszoroa minek? Feltételezem, az egyesek helyén álló számjegynek.
Tízes: 3x
Egyes: x
A szám értéke: 3x * 10 + x = 31x
.
Megcserélve:
Tízes: x
Egyes: 3x
A szám értéke: x * 10 + 3x = 13x
.
A második szám 27-tel kisebb, tehát
13x + 27 = 31x
Ezt kell megoldani.
2/3 anonim válasza:
Nem értelmes a feladat.
Lehet, hogy erről van szó
A szám:
tízesek: 3x, egyesek: x, érték: 31x
Felcserélve:
tízesek: x, egyesek: 3x, érték: 13x
31x-13x=27
18x=27
x=27/18=3/2 Nincs megoldás.
3/3 anonim válasza:
Tamás!
Azzal, hogy rendre megoldod mások házi feladatát, nem nyújtasz valódi segítséget. Amúgy valóban nem értelmes a feladat.