Oktivnoke kérdése:

Levezetnè nekem valaki. Egy kètjegyű szàmban a tizesek helyèn àlló szàmjegy hàromszorosa. Ha a szàmjegyeket felcserèljük, akkor 27-tel kissebb szàmot kapunk. Meik ez a szàm?

2020. ápr. 21. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Vaon meik? Még a feladatot sem írtad le rendesen. Háromszoroa minek? Feltételezem, az egyesek helyén álló számjegynek.

Tízes: 3x

Egyes: x

A szám értéke: 3x * 10 + x = 31x

.

Megcserélve:

Tízes: x

Egyes: 3x

A szám értéke: x * 10 + 3x = 13x

.

A második szám 27-tel kisebb, tehát

13x + 27 = 31x

Ezt kell megoldani.

2020. ápr. 21. 09:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értelmes a feladat.


Lehet, hogy erről van szó


A szám:

tízesek: 3x, egyesek: x, érték: 31x

Felcserélve:

tízesek: x, egyesek: 3x, érték: 13x


31x-13x=27

18x=27

x=27/18=3/2 Nincs megoldás.

2020. ápr. 21. 09:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Tamás!

Azzal, hogy rendre megoldod mások házi feladatát, nem nyújtasz valódi segítséget. Amúgy valóban nem értelmes a feladat.

2020. ápr. 21. 09:33