2020. ápr. 19. 13:34
1/1 anonim válasza:
1) Nincs rendesen leírva.
A szám első jegye 2x, a 2. jegye x, értéke 10*2x+x=21x.
Felcserélve, x, 2x, 12x
Valózynű, hogy fordítva van.
21x-12x=27
9x=27
x=3
A szám 63.
2)
8*45/100+8*60/100=16*x/100
52,5%