Egy két jegyű szám első szam jegye ketszer akkora, mint az első. Ha jegyeit felcseréljük 27-tel nagyobb számot kaounk. Melyik szám ez? Ugyan annak a savnak 8 liter 45%-os és 60%-os oldatát össze keverjük. Hány %-os oldatot kapunk?


2020. ápr. 19. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1) Nincs rendesen leírva.

A szám első jegye 2x, a 2. jegye x, értéke 10*2x+x=21x.

Felcserélve, x, 2x, 12x

Valózynű, hogy fordítva van.

21x-12x=27

9x=27

x=3

A szám 63.


2)

8*45/100+8*60/100=16*x/100

52,5%

2020. ápr. 19. 14:21