2022. jan. 28. 19:26
1/2 anonim válasza:
Első körben számold ki, hogy a 120 kg-os vasdarab mekkora térfogatú. Ha ez megvan, akkor számoljuk tovább együtt.
2/2 anonim válasza:
Ki kell számolni a vasdarab térfogatát:
120 kg = 120000 g
120000 g / 7,8 g/cm3 = 15384,6154 cm3
Ebből 52% hasznosul:
15384,6154 cm3 × 0,52 = 8000,00001
Egy darab kúp térfogata:
1/3 × 2cm^2 × PÍ × 6cm = 8PÍ cm3
Majd el kell osztani a hasznosult anyag térfogatát egy darab kúp térfogatával:
8000,00001/8PÍ = 318,30988658167802926750586616724
Vagyis 318 darab kúp készülhet a vasból. (A kerekítések, levágások miatt lehetnek apró eltérések).