Egy 120 kg-os vasdarabból kúpot esztergálnak. r=2cm, M=6cm. Hány ilyen kúp készülhet a vasból, ha a vas sűrűsége 7,8 g/cm3, és a vasdarab 48%-a hulladék?


2022. jan. 28. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Első körben számold ki, hogy a 120 kg-os vasdarab mekkora térfogatú. Ha ez megvan, akkor számoljuk tovább együtt.
2022. jan. 28. 19:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Ki kell számolni a vasdarab térfogatát:

120 kg = 120000 g

120000 g / 7,8 g/cm3 = 15384,6154 cm3


Ebből 52% hasznosul:

15384,6154 cm3 × 0,52 = 8000,00001


Egy darab kúp térfogata:

1/3 × 2cm^2 × PÍ × 6cm = 8PÍ cm3


Majd el kell osztani a hasznosult anyag térfogatát egy darab kúp térfogatával:

8000,00001/8PÍ = 318,30988658167802926750586616724

Vagyis 318 darab kúp készülhet a vasból. (A kerekítések, levágások miatt lehetnek apró eltérések).

2022. jan. 28. 21:11