Egy körlapból kivágjuk a lehető legnagyobb szabályos tízszöget. Hány százaléka a hulladék területe a körlap területének az egyes esetekben?

Előre is köszi a segítséget!

2020. máj. 29. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A szabályos tízszög területe:Tt=10*r^2*sin36°/2.

A kör területe:Tk=r^2*Pi.

A hulladék területe:Th=r^2*Pi-10*r^2*sin36°/2.

Az "egyes esetek"-nek nincs értelme.

Th/Tk=(Pi-5*sin36°)/Pi=0,0645=6,45%

2020. máj. 29. 13:40