Előre is köszi a segítséget!2020. máj. 29. 13:33
1/1 anonim válasza:
A szabályos tízszög területe:Tt=10*r^2*sin36°/2.
A kör területe:Tk=r^2*Pi.
A hulladék területe:Th=r^2*Pi-10*r^2*sin36°/2.
Az "egyes esetek"-nek nincs értelme.
Th/Tk=(Pi-5*sin36°)/Pi=0,0645=6,45%