Kémia házi! Tudnátok segíteni megoldani?


A családunk szerves hulladéka : 30 kg, melynek 30 %-át nem komposztálható anyagok teszik ki. A nem komposztálható szerves anyagok 2/3 szén. Ezeket az anyagokat apa elégeti a kertben. Az égéskor mennyi szén dioxidot juttat apa a levegőbe, és ez a szén dioxid gáz mekkora térfogatot tölt be standard állapotban?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. máj. 5. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

30 kg 30%-a = 9 kg. ennek a 2/3 része szén, azaz 6 kg

szén tökéletes égése: C + O2 = CO2

1 mol szénből lesz 1 mol szén-dioxid

a szén moláris tömege 12 g/mol = 0,012 kg/mol

n=m/M = 6:0,012 = 500 mol C => 500 mol CO2 => 22 kg CO2

standard állapotban a gázok moláris térfogata = 24,5 dm3/mol. azaz 500*24=12000 dm3 = 12m3

2020. máj. 5. 10:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
a végén elírtam, 12,25 kb CO2 lesz, sry
2020. máj. 5. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
mármint 12,25 m3
2020. máj. 5. 10:28