A családunk szerves hulladéka : 30 kg, melynek 30 %-át nem komposztálható anyagok teszik ki. A nem komposztálható szerves anyagok 2/3 szén. Ezeket az anyagokat apa elégeti a kertben. Az égéskor mennyi szén dioxidot juttat apa a levegőbe, és ez a szén dioxid gáz mekkora térfogatot tölt be standard állapotban?
A válaszokat előre is köszönöm!
2020. máj. 5. 08:44
1/3 anonim válasza:
30 kg 30%-a = 9 kg. ennek a 2/3 része szén, azaz 6 kg
szén tökéletes égése: C + O2 = CO2
1 mol szénből lesz 1 mol szén-dioxid
a szén moláris tömege 12 g/mol = 0,012 kg/mol
n=m/M = 6:0,012 = 500 mol C => 500 mol CO2 => 22 kg CO2
standard állapotban a gázok moláris térfogata = 24,5 dm3/mol. azaz 500*24=12000 dm3 = 12m3
2/3 anonim válasza:
a végén elírtam, 12,25 kb CO2 lesz, sry