(x+1)^2 deriváltja hogy lesz 1?

mindenhol 1-nek írtuk fel de nem értem hogyan
2022. jan. 19. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
2x a deriváltja
2022. jan. 19. 08:27
 2/9 anonim válasza:
78%
Pontosabban 2x+2
2022. jan. 19. 08:49
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy


[link]

2022. jan. 19. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy emlékszem hogy deriváláskor a négyzet előrejön szorzóba.

Tehát 2(x+1). Ha ezt felbontod akkor az eredmény 2x+2 lesz.

Ha ezt mégegyszer lederiválod az eredmény 2 lesz. Sosem lesz 1 az eredmény

2022. jan. 19. 09:23
 5/9 anonim ***** válasza:
2*(x+1)*1=2x+2
2022. jan. 19. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

y=(x+1)²

Láncszabállyal:

y’=2(x+1)·1=2x+2

Először elvégezve a négyzetre emelést:

y=(x+1)²=x²+2x+1

y’=2x+2

2022. jan. 19. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tnárt, biztos félreértettél valamit.
2022. jan. 19. 17:54
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 vizsgaidőszakban hogy kérdezzem meg?
2022. jan. 20. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, valamilyen kommunikációs lehetőség csak van.
2022. jan. 20. 17:49