mindenhol 1-nek írtuk fel de nem értem hogyan2022. jan. 19. 08:21
4/9 anonim válasza:
Én úgy emlékszem hogy deriváláskor a négyzet előrejön szorzóba.
Tehát 2(x+1). Ha ezt felbontod akkor az eredmény 2x+2 lesz.
Ha ezt mégegyszer lederiválod az eredmény 2 lesz. Sosem lesz 1 az eredmény
6/9 anonim válasza:
y=(x+1)²
Láncszabállyal:
y’=2(x+1)·1=2x+2
Először elvégezve a négyzetre emelést:
y=(x+1)²=x²+2x+1
y’=2x+2
7/9 anonim válasza:
Kérdezd meg a tnárt, biztos félreértettél valamit.
8/9 A kérdező kommentje:
#7 vizsgaidőszakban hogy kérdezzem meg?
2022. jan. 20. 17:40
9/9 anonim válasza:
Kedves kérdező, valamilyen kommunikációs lehetőség csak van.