Addig megvagyok, hogy a pí a köbön az nulla és azt leírom hogy 2*0? vagy ezt le sem kell írni mert az egész 0?2022. jan. 7. 10:11
1/6 anonim válasza:
Az egész egy konstans, hiszen nincs benne változó, ami szerint deriválod. Így az egész nulla.
2/6 anonim válasza:
Konstans deriváltja nulla. 2*PI^3 is egy konstans valós szám.
3/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a segítséget
2022. jan. 7. 10:45
4/6 anonim válasza:
A szorzat deriválási szabályával is kijön;
(2*pi^3)' = 2*(pi^3)' + (2)'*pi^3 = 2*0 + 0*pi^2 = 0+0 = 0.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jan. 7. 12:10