Kétszer pí a köbön deriváltja? /2*pí^3/

Addig megvagyok, hogy a pí a köbön az nulla és azt leírom hogy 2*0? vagy ezt le sem kell írni mert az egész 0?
2022. jan. 7. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egész egy konstans, hiszen nincs benne változó, ami szerint deriválod. Így az egész nulla.
2022. jan. 7. 10:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Konstans deriváltja nulla. 2*PI^3 is egy konstans valós szám.
2022. jan. 7. 10:27
 3/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a segítséget
2022. jan. 7. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:

A szorzat deriválási szabályával is kijön;


(2*pi^3)' = 2*(pi^3)' + (2)'*pi^3 = 2*0 + 0*pi^2 = 0+0 = 0.

2022. jan. 7. 11:48
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jan. 7. 12:10
 6/6 anonim ***** válasza:
0
2022. jan. 7. 15:42