Ln(x+2)-nek mi lesz a deriváltja?


2021. ápr. 26. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A láncszabály alapján 1/(x+2) * (x+2)' = 1/(x+2) * (x'+2') = 1/(x+2) * (1+0) = 1/(x+2) * 1 = 1/(x+2).
2021. ápr. 26. 13:01
 2/3 A kérdező kommentje:
Honnan jön az 1/(x+2)?
2021. ápr. 26. 13:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy tudod, hogy az ln(x) deriváltja 1/x. Elemi derivált, illik tudni.
2021. ápr. 26. 13:13